Kniha: Seznamte se s izraelským řešením pro svět vyprahlý vodou

Americká vláda předpovídá, že až 60% povrchu země bude brzy čelit alarmujícímu nedostatku vody. Kniha s názvem “Budiž voda: Izraelské řešení pro vodou vyprahlý svět”, kterou vám dnes představujeme, přináší možnosti řešení zmírnění této krize podle izraelského modelu.

2 min. čtení

Samotný Izrael pokrývá poušť z šedesáti procent. Přes nedostatek přírodních vodních zdrojů, rychle rostoucí populaci a nepřátelské boje, se díky vodohospodářským inovacím dokázal Izrael důsledně postavit problému současného velkého sucha. Vyřešil nejen současný problém s nedostatkem vody, ale dokonce dodává vodu svým sousedům do Palestiny a Jordánského království.

Kniha “Budiž voda” ukazuje, že Izrael může sloužit jako model pro Spojené státy, i jiné země v otázkách současné „vodní krize“. Odhaluje metody, techniky a často nekonvenční vynálezy, které umožnily Izraeli dostat se na špici ve vodohospodářském inovátorství.

Autorem knihy je americký podnikatel, aktivista a spisovatel Seth M. Siegel. Jeho komentáře na téma obchodních, politických a kulturních otázek se objevily v předních světových médiích.

Knihu můžete zakoupit na této adrese.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme