Kniha: Jak přežít bez vody?

Kniha "The Prepper's Water Survival Guide: Harvest, Treat, and Store Your Most Vital Resource" se snaží přinést komplexní návod, jak přežít např. živelnou katastrofu i po ztrátě zdroje pitné vody. Přinášíme vám krátký náhled do této vyjímečné publikace.

2 min. čtení

Zdravý člověk je chopný přežít bez jídla až 50 dní, bez vody už je to pouze 3-5 dní. Jak se zachovat při katastrofě, když přijdeme o všechny zásoby, nebo ztratíme přístup ke zdroji pitné vody? Návod pro "trosečníky" přináší kniha americké autorky Daisy Luther Průvodce přežití bez vody: jak se k vodě dostat, vyčistit ji a zásobovat se.

Kniha se věnuje několika hlavním problémům:
 

  • jak vodu bezpečně skladovat
  • sběru dešťové vody
  • čištění vody z řek a jezer
  • jak se dostat k podzemnímu zdroji vody
     

Dále autorka otevírá témata jako například dlouhodobé skladování zásob pitné vody jako příprava na možnou živelnou katastrofu, testy dešťové vody na nebezpečné toxiny, které může obsahovat, nebo léčba nemocí pocházejících z kontaminované vody.

Daisy Luther se zaměřuje na knihy o tzv. připravenosti, návody na správné zásobování potravinami a nauku o soběstačnosti. V Americe je tenhle typ knih velmi oblíbený především v subkultuře, která si říká "preppers". Preppers se vyznačují tím, že jsou vždy, co nejlépe připraveni na jakoukoliv změnu ve svém životě a vždy vědí, jak co nejlépe čelit jakékoliv možné hrozbě.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme