Kniha: Čeká nás globální změna ve vztahu k vodě?

Odkud přichází voda, kterou pijeme a proč jí máme nyní nedostatek? Odpovědi najdete v knize The Big Thirst: The Secret Life and Turbulent Future of Water.

2 min. čtení

Název knihy v překladu znamená Velká žízeň: Tajemná existence a nejasná budoucnost vody. Autor v ní upozorňuje na zlatý věk vody, který máme právě za sebou. V minulých letech lidstvo s vodou nijak nešetřilo, vznikaly monumentální stavby uprostřed pouští, bazény v Las Vegas nebo rýžová pole v rozpálených australských pouštích. Dnes, v období sucha a uvědomění si globální krize i klimatických změn, se celkově k environmentalistice přistupuje vážněji a tyto stavby by nevznikaly tak lehce.

Autor zároveň vyzývá ke změně našeho vztahu k vodě. Stejně, jako aktuálně měníme náš vztah k potravinám, vyhledáváme zdravé a kvalitní suroviny, měli bychom si více vážit i čisté, nezávadné vody. Pokud se začneme k vodě lépe chovat a začneme ji využívat efektivněji, žádná krize nám dle autora této knihy v podstatě nehrozí.

Kniha si klade za cíl změnit čtenářovo uvažování o vodě a vztah, který k vodě všeobecně máme. Autorem je americký reportér a novinář Charles Fishman, který je také držitelem prestižního žurnalistického ocenění UCLA’s Gerald Loeb Award.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme