Karlovarský areál Rolava se začne měnit, nabídne i nový bazén

Volnočasový areál s koupalištěm Rolava v Karlových Varech se začne postupně měnit. Město má studii, podle níž areál nabídne bazén, amfiteátr, restauraci i autokempink, řekl novinářům náměstek primátora Michal Riško (ČSSD).

2 min. čtení

"Základem bude asi nový bazén pro veřejnost. Takže koupání bude možné nejen v přírodním koupališti, ale i v řízeném procesu. Jako první se ale už letos objeví nový bufet, který bude už mít rozměr restauračního zařízení, které bude možné provozovat nejen v letních, ale i zimních měsících," uvedl Riško.

Ještě letos na Rolavě přibudou vodní atrakce pro děti, například akvazorbing. Město na ně uvolnilo jeden milion korun. V dalších fázích chce město na Rolavě postavit přírodní amfiteátr, lávku nad větším z rybníků a nebo třeba repliku megalitické svatyně Stonehenge.

Postup dalšího rozvoje ale bude závislý na finančních možnostech města a šanci získat dotace. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) by se etapy rozšiřování Rolavy měly rozprostřít asi do pěti let.

Areál postavilo město před šesti let z evropských dotací. Pět let ale nemohlo areál upravovat ani jej komerčně využívat. Teprve nyní, po skončení takzvané udržitelnosti projektu, jej může dál rozvíjet.

 

Foto: Wikipedia, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme