Kanalizace ve Slaném se kvůli projektu prodražila o šest mil. Kč

Stavba kanalizace v místní částí Kvíc ve Slaném na Kladensku se městu prodražila kvůli špatně zpracovanému projektu o šest milionů korun. Projektanti museli předělat připojení domů ke kanalizaci nebo změnit hloubku položení potrubí, řekl ČTK místostarosta Pavel Bartoníček (ODS).

3 min. čtení

Původní cena stavby se odhadovala na 21 milionů korun, město za ni nakonec zaplatí přes 27 milionů.

Původní projekt měl podle Bartoníčka tři problémy. Počítalo se s uložením potrubí jen asi 40 centimetrů pod zemí, což prý bylo nevyhovující, jelikož by se trubky rozlámaly kvůli nadměrné dopravě vedoucí na povrchu. "Musejí se také udělat extra přípojky k dešťové kanalizaci," dodal Bartoníček. Původní projekt také vůbec nepočítal s vybudováním retenční nádrže.

Starosta Ivo Rubík (ODS) nedávno avizoval, že město bude chtít vymáhat finanční ztrátu způsobenou chybou inženýra. Bartoníček se však domnívá, že případný soudní spor mezi městem a firmou nelze očekávat. "Splňovalo to všechny normy. Problém podle mne není v rovině, že by něco udělal špatně, spíše udělal něco úplně jinak," míní Bartoníček. Stavba kanalizace začala loni na podzim a skončit by měla v letošním roce.

Do příštího roku by chtělo město zavést kanalizaci za 34 milionů korun rovněž do místní části Dolín. Loni byla ve Slaném dokončena splašková kanalizace v Kvíčku, v dalších místních částech se však s výjimkou Želevčic s podobnými investicemi nepočítá. Žije v nich málo lidí a jsou příliš daleko. Například Lotouš je od centrální čističky v Blahoticích vzdálen sedm kilometrů, napojení Trpoměch není technicky možné. Kanalizace se nedočkají ani lidé v Netovicích.

Foto, Wikipedie, CeSt, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme