Kanalizace v Jičíně v části Sedličky nebude, laguny tam zůstanou

Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín zastavila projekt výstavby nové kanalizace v jičínských čtvrtích Sedličky a Soudná za 58 milionů korun. Zdůvodnila to tím, že by nestihla termín dokončení stavby, který vyplýval z podmínek evropské dotace. ČTK o tom informoval ředitel vodárenské firmy Richard Smutný.

2 min. čtení

Na novou kanalizaci se mělo napojit zhruba 100 domů, stavba měla v lokalitě vyřešit i problém lagun zapáchajících vod.

Vodárny zároveň s ukončením projektu odstoupily od žádosti o dotaci, která měla pokrýt asi tři čtvrtiny takzvaných uznatelných nákladů. Stavba měla být podle pravidel dotace hotová do konce října 2015. Doba nutná pro výběr stavební firmy a pro samotnou výstavbu by však podle vodáren byla delší. V případě dokončení stavby po termínu by hrozilo, že by kanalizaci musely vodárny zaplatit samy.

Jičínská radnice přes ukončení aktuálního projektu hodlá hledat náhradní varianty odkanalizování Sedliček a Soudné. Podle mluvčí radnice Magdalény Doležalové není vyloučena ani varianta spolufinancování stavby městem Jičín. Provizorní řešení problému lagun by podle odhadů radnice mohlo přijít na asi 15 milionů korun.

Vodohospodářská a obchodní společnost Jičín zásobuje na Jičínsku vodou asi 60.000 lidí. Podnik patří obcím jičínského okresu v čele s Jičínem, Hořicemi a Novou Pakou. Ceny vodného a stočného firma letos nezvýšila a nechala loňskou cenu 78,95 koruny za metr krychlový dodané a odvedené vody.

 

Zdroj: Wikipedia, Akumiszcza, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme