Kanadští studenti podporují pití kohoutkové vody

První Kanadská universita se připojila k sabotování pití balené vody už v roce 2009. Seznam dalších škol podporujících pití vody z kohoutku se od té doby významně rozrostl....

4 min. čtení

Hnutí na podporu pití kohoutkové vody "Take back the tap" (Vraťte se ke kohoutku) má za cíl především zapojit a zmobilizovat mladé lidi k pití kohoutkové vody. Take back the tap na svých stránkách říká, že ono jednoduché rozhodnutí každého studenta – napít se z vodovodu nebo zastavit se u kašny místo pití vody z plastové lahve může v životě každého z nich významný efekt. Jednou mohou být experti ve své oblasti – vysoce postavení lidé, kteří řídí osud naší planety.

Sdružení Take back the tap chápe, že právě v rukou mladých lidí leží naše budoucnost, proto je jejich správná výchova a nasměrování tou pravou cestou jedna z nejdůležitějších věcí a vyzývá tak univerzity, aby se připojily k programu, který sabotuje pití balené vody a naopak podporuje ekologičtější a ekonomičtější variantu, jakou je pití vody z kohoutku.

Studenti nejen, že kohoutkovou vodu sami pijí, ale také její pití propagují v různých programech nebo soutěžích. Následující video je studentský animovaný film, který získal třetí místo v soutěži filmů s tématem kohoutková versus balená voda: 

 

Další hnutí – kanadské sdružení "Back the tap" zveřejňuje na svém webu bottledwaterfreeday.ca seznam univerzit, které se připojily k programu pití kohoutkové vody na svých školách. První univerzitou, která v roce 2009 zrušila pití balené vody byla Univestity of Winnipeg a následně se začaly houfně přidávat další.

Podívejte se, kolik vysokých škol v Kanadě už podporuje výsadně pití kohoutkové vody:

  • University of Winnipeg – Winnipeg, Manitoba
  • Memorial University of Newfoundland 
  • Brandon University – Brandon, Manitoba
  • Ryerson University- Toronto, Ontario
  • University of Ottawa – Ottawa, Ontario 
  • Fleming College Frost Campus- Lindsay, Ontario
  • Trent University- Peterborough, Ontario
  • Bishop's University- Sherbrooke, Quebec 
  • Collège Universitaire de Saint-Boniface- Winnipeg, Manitoba 

Zdroje: www.foodandwaterwatch.org/water/take-back-the-tap/students/, bottledwaterfreeday.ca


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme