Kanaďané mapují pitné fontánky!

Obyvatelé okresu Vancouver si mohou kdykoli a kdekoli vyhledat nejbližší zdroj pitné vody a to díky volně šiřitelné iPhone aplikaci! 

3 min. čtení

V posledních letech přibylo po celém světě mnoho iniciativ, které se zaměřují na popularizaci kohoutkové vody. V Paříži se začaly rozdávat designové lahve od Pierra Charpina, v New Yorku pijí a propagují vodu z kohoutku filmové celebrity jako Sarah Jessica Parker a Lucy Liu. Londýn zapojil do své kampaně za pití “vody z Temže” členy britského parlamentu i michelinské šéfkuchaře.

 

Ať už se jedná o podávání vody zdarma v restauracích či zvýšení počtu pitných fontánek ve městech, základem je určitě o všech možnostech informovat veřejnost. Na to vsadil okres Vancouver, který leží v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Na konci minulého roku elektronicky zveřejnil kompletní seznam míst, kde je kohoutková voda k dispozici a můžete si ji natočit do láhve. Kromě toho představil iPhone aplikaci TAP MAP, která všechna tato místa, jako jsou pitné fontánky, restaurace a úřady, mapuje a dává svým uživatelům možnost kdykoli najít nejbližší zdroj pitné vody. Aplikace je zdarma ke stažení přes iTunes. 

 

Radní Tim Stevenson vidí jako velkou přednost svého regionu, že se může chlubit jednou z nejkvalitnějších kohoutkových vod. Každoročně zde testují přes 25 tisíc vzorků vody, aby ověřili, zda nedochází ke znehodnocení vody v některých částech potrubí. “Většina obyvatel našeho regionu už dává přednost kvalitní kohoutkové vodě, někteří však stále kupují vodu balenou,” řekl Stevenson. “Tato nová mobilní aplikace má za cíl ulehčit veřejnosti dostupnost kohoutkové vody, a tím pomoci chránit životní prostředí a snížit znečištění z odpadu jako jsou plastové lahve.

Zdroj: www.metrovancouver.org


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme