Kamenice nad Lipou plánuje rozšířit za asi 23 milionů korun vodovod

Kamenice nad Lipou připravuje rozšíření vodovodu, za takřka 23 milionů korun chce posílit zdroj vody pro potřeby další výstavby ve městě. ČTK to řekl starosta města Jaromír Pařík (ČSSD). Asi čtyřtisícová Kamenice nad Lipou zásobuje obyvatele vodou z vlastních vrtů. Pro rozšíření vodovodu nechala udělat vrty nové.

2 min. čtení

Předpokládané náklady stavby byly 19,3 milionu Kč, soutěží se cena dostala na 22,9 milionu Kč. "Žádáme na to o dotaci z ministerstva zemědělství, takže zhruba 60 procent, pokud budeme úspěšní, by měla pokrýt ministerská dotace," řekl Pařík. Zahájení stavby je podle něho na dotaci navázané, pokud ji město nezíská, bude se zahájení stavby odsouvat.

Rozhodnutí o dotaci očekává město do konce roku, pokud bude úspěšné, začne asi dva roky trvající stavba v roce 2023. "Je to samostatná větev, která se na stávající vodovod napojí. Všechno se to může připravovat tak, aby stávající vodovod fungoval, takže to nijak dodávku vody neomezí, v podstatě ani na jediný den," řekl Pařík.

Současné vrty podle něho svoji kapacitou nyní dostačují, problémy se suchem město nemá ani v letních měsících. Nový vodovod má zajistit dostatek vody v případě růstu města, podle starosty přibyde vody přibližně o 15 procent. "Máme informace od společností, které tady chtějí stavět nové bytové domy. I se chystají nové pracovní příležitosti. Předpoklad, že potřeba bude trochu větší, tady je. Proto na to chceme být připraveni," řekl Pařík.

Foto: Wikipedia, Ben Skála, Benfoto, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme