Kamencové jezero v Chomutově zahájilo sezonu, vstupné zdražilo

Na Kamencovém jezeře u Chomutova zahájili letošní sezonu. Opraveny jsou některé chatky, naváží se písek, pracuje se na stavbě nového mola. V provozu už jsou některé atrakce. Vstupné oproti loňsku zdražilo. ČTK to řekli zástupci Podkrušnohorského zooparku, který městský areál spravuje.

4 min. čtení

Vstupní pokladny se otevřely první květnový den. Vzhledem k počasí však větší počet návštěvníků očekávají provozovatelé až v následujícím týdnu. "Zatím tu stály jen dva karavany, ale věříme, že se to brzy změní," řekl dnes ČTK Jakub Jenč ze správy jezera.

Lidé budou muset během sezony počítat se stavebním ruchem a některými omezeními.
Uzavřena je zatím nudistická pláž, pracuje se na stavbě nového mola. To staré nechalo město loni zbourat. "Všechny chatky jsme vymalovali a vyměnili jsme nevyhovující spotřebiče. První čtyři chatky prošly kompletní rekonstrukcí, mají novou podlahu i nábytek," popsala vedoucí Kamencového jezera Hana Šťastná. Opraveny jsou společné sprchy v ubytovně Solárium a naváží se nový písek na pláže. Obnova čeká převlékací kabinky.

Vstupné loni město snížilo na 40 korun za dospělého a den kvůli opožděnému startu sezony, která začala až v červnu. Letos zaplatí dospělí 50 a dítě 40 korun za jednorázový celodenní vstup, do pěti let mají děti pobyt zdarma. Permanentka na celou sezonu zdražila o 200 korun na 700 pro dospělého a 500 korun pro dítě.

Návštěvníci už mohou využívat sportoviště v areálu. Pramice šlapadla a paddleboardy se teprve začnou půjčovat. "Voda v jezeře má výbornou kvalitu, pravidelně odebíráme vzorky. Díky výjimečnému složení vody tu nehrozí výskyt sinic," uvedla Šťastná.

Radnice loni předčasně vypověděla společnosti CV Relax padesátiletou smlouvu.
Hodnotu majetku, který bývalý nájemce u jezera vybudoval, znalci v novém posudku odhadli na 32,6 milionu korun. Je to o zhruba deset milionů korun více, než činil odhad loni po převzetí areálu městem. Město už loni dalo za část majetku 7,67 milionu korun. Návrh vyrovnání by měli zastupitelé posuzovat v červnu.

Vzhledu areálu by mělo v budoucnu prospět zbourání bývalého hotelu u jezera, který naposledy sloužil jako ubytovna. Na demolici získalo město státní dotaci. Mluvčí radnice Tomáš Branda ČTK řekl, že bourání je v plánu na podzim po skončení letošní sezony na jezeře.

Foto: Wikipedia, Robert Drößler, licence
 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme