Kamencové jezero v Chomutově bude třikrát týdně otevřeno otužilcům

Kamencové jezero v Chomutově se otevře otužilcům. Vyznavačům koupele ve studené vodě bude brána areálu otevřená třikrát týdně. Přijít mohou i úplní začátečníci, místní komunita otužilců jim s prvním ponorem do ledové vody pomůže. K dispozici bude sociální zařízení i převlékací stany. ČTK o tom informovala Pavlína Skopová z chomutovského zooparku, pod který Kamencové jezero patří.

3 min. čtení

Otevřeno pro ledovou lázeň bylo poprvé jezero loni. Organizované koupání mělo velký ohlas, proto se k němu zoopark vrátil i letos. Přístup k hlavnímu molu, kde se otužování konalo, zkomplikovaly nyní stavební práce u hlavního vchodu do areálu. Otužilci tak budou do vody vcházet na druhé straně jezera. "Vyčlenili jsme k tomu první molo od otvické pláže, kde je i budka plavčíka," uvedla ředitelka zooparku Věra Fryčová. U otvické pláže bude také otevřený jediný vstup.

Vyzkoušet vodu v jezeře budou moci zájmci třikrát týdně. V sobotu bude otevřeno vždy od 8:00 do 12:00 hodin. V úterý a čtvrtek se pak bude možné do ledové vody ponořit mezi 15:00 a 16:00 hodinou. "Čas jsme museli posunout, protože se bude brzy stmívat a u malého mola není možnost nasvícení," uvedla ředitelka.

Poprvé se areál otužilcům otevře 25. října. "Přijít mohou klidně i začátečníci, kteří chtějí otužování teprve vyzkoušet. Místní komunita jim bude ochotně nápomocná," uvedla jedna z organizátorek otužování na jezeře Daniela Rotová.

Teplota vody v Kamencovém jezeře se aktuálně pohybuje okolo dvanácti stupňů Celsia, s blížící se zimou se bude rychle snižovat až k bodu mrazu. V menších bazéncích na velkém mole v zimě občas i zamrzala a bylo třeba ji prosekat.

Foto:Wikipedia, Robert Drößler, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme