Kamencové jezero se zpožděním startuje sezonu

Kamencové jezero u Chomutova s měsíčním zpožděním odstartuje 1. července sezonu. Po letech ho znovu provozuje město, které se i s pomocí vězňů narychlo snažilo areál zútulnit. Kvůli komplikacím pro návštěvníky se rozhodla radnice snížit vstupné.

5 min. čtení

V uplynulých dvou měsících město zajistilo odbahnění jezera a navezení kamínků ke břehům, aby lidé měli komfortnější přístup do vody. "Našim úkolem bylo posekat a uvést zařízení do stavu, aby bylo schopné provozu," řekla ČTK Martina Pelcová, mluvčí Podkrušnohorského zooparku, který jezero spravuje.

Pracovníci města spolu s vězni opravovali chatky v kempu, který je u jezera. "V chatkách jsme vyměnili zařízení, vymalovali jsme. Dost práce jsme měli se sociálním zařízením, protože tam byl problém v elektronice. Dnes už na toaletách jen doplňujeme hygienické potřeby," popsala Pelcová.

Hodně času zabrala prořezávka větví, sekání a odvoz trávy. Připravená budou také sportoviště. "Bude se pronajímat pingpongový stůl, baseballový koš, museli jsme vyčistit a natřít dráhy u minigolfu," zmínila mluvčí.

Slunit se budou moci letos návštěvníci na postraních molech. Hlavní molo zůstane kvůli havarijnímu stavu uzavřené. Radnice má v plánu ho opravit po sezoně.

Ještě během prázdnin se budou natírat a postupně obnovovat převlékací kabinky, které si mohou zájemci pronajmout na celou sezonu. "Je o to velký zájem mezi místními, spoustu jsme jich už pronajali," poznamenala mluvčí.

Úplnou novinkou je půjčování paddleboardu, což je vlastně prkno s pádlem. "Na prkně se dá cvičit, provozovat jógu, urputně pádlovat a přitom člověk nepotřebuje vítr. Pádlování je přitom fyzicky náročné. Věříme, že prkno zpestří lidem pobyt na jezeře," uvedla Pelcová.

Výši vstupného v minulosti lidé kritizovali, činilo 60 korun za dospělého a 30 korun za dítě do 15 let. Nově vstupenka přijde dospělého na 40 korun, u dětí se cena nezměnila. Děti do pěti let mají vstup zdarma, dříve byla hranice tři roky.

Chomutov letos ukončil společnosti CV Relax dlouhodobý nájem jezera. Nájemci vyplatí peníze za drobný movitý majetek a rezervační systém. Dva miliony korun bude stát vybavení chatek. Na 5,7 milionu korun přijdou IT technologie, pokladní a rezervační systém včetně optické sítě. Odkup vybavení schválili zastupitelé na posledním zasedání. Nevyřešeno je zatím finanční vyrovnání za předčasné ukončení nájmu. Společnost měla mít nájem na 50 let, město smlouvu po osmi letech zrušilo. Firma chce 41 milionů korun za investice do areálu. Magistrát se opírá o vlastní posudek, v němž se píše o 22 milionech korun.

Foto: Wikipedia, Petr Kinšt, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme