JVS připravuje kvůli D3 přeložku řadu v Plané nad Lužnicí

Jihočeský vodárenský svaz (JVS) chystá kvůli výstavbě dálnice D3 na pondělí dvě přeložky vodárenských soustav v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Celkem 1,7 kilometrů dlouho část řadu musí pracovníci přemístit za 30 hodin.

3 min. čtení

Náklady na realizaci činí několik milionů korun, řekl dnes ČTK náměstek pro provoz JVS František rytíř.

Vodárenská soustava nyní leží v místech, kudy povede úsek dálnice D3. "A my ji musíme přeložit, aby v případě jakýchkoliv prací byla přístupná," řekl Rytíř.

První úsek, který bude JVS v Plané nad Lužnicí překládat, měří 1,4 kilometrů. Druhý je dlouhý 300 metrů. Po dobu překládky nebude dodávka vody pro obyvatele omezena.

Jde o čtvrtou a pátou přeložku spojenou s výstavbou dálnice D3. Podle Rytíře se JVS bude muset vyhnout této komunikaci minimálně ještě na jednom místě mezi Táborem a Veselí nad Lužnicí.

Dálnice D3 má v budoucnosti spojovat České Budějovice a Prahu. Právě budovaná část mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí, která měří zhruba 25 kilometrů, bude stát 9,5 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. Otevřena by měla být na konci příštího roku nebo na začátku roku 2013. Zatím motoristům slouží sedmnáctikilometrový úsek D3 mezi Táborem a Meznem.

Jihočeský vodárenský svaz vznikl v červnu 1993, je sdružením měst a obcí Jihočeského kraje a má 250 členů. Jeho posláním je správa a rozvoj společných zařízení pro výrobu a rozvod pitné vody. Z vodárenské soustavy jižních Čech odebírá pitnou vodu 141 měst a obcí, v nichž žije kolem 380.000 lidí. Ročně se ze soustavy odebere téměř 17 milionů metrů krychlových vody.

Foto: Wikipedie, Jitka Erbenová


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme