Jubilující Pomozte dětem a Nadační fond Veolia završili společnou oslavu Dne dětí vodním rekordem

Oslava Dne dětí pod názvem Kuře na pikniku u vody aneb Veselé putování vodním světem byla zároveň i oslavou 15. výročí charitativní sbírky Pomozte dětem a 10. výročí Nadačního fondu Veolia. Do areálu Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči přišlo 1. června slavit, bavit se a vybrat si z bohaté programové nabídky na sedm stovek dětí i jejich rodičů.

8 min. čtení

Voda byla nejen hlavním programovým tématem akce, ale padala i z nebe. Účastníkům to ale vůbec nevadilo, neboť své vnitřní prostory mělo pro tento případ připraveno Muzeum Stará Čistírna. Vydařila se i připravená gratulace pro Kuře, které si připilo v závěru akce pravou kohoutkovou vodou. Tu mu předalo 137 gratulantů zapojených do nového českého rekordu potvrzeného na místě akce Agenturou Dobrý den z Pelhřimova.

Kromě prohlídky staré čistírny, která je od roku 2010 národní kulturní památkou, byla pro všechny přítomné gratulanty připravena spousta zábavy, malí i velcí si užili různé hry, soutěže a aktivity spojené s vodou a bohatý doprovodný program. K poučení tu byla třeba chemická laboratoř, k prozkoumání a „instruktáži“ zásahové vozidlo i s posádkou dobrovolných hasičů z Káraného, „kuřecí“ autobus pak vozil děti na krátké vyjížďky po okolí. Rodiče kojenců a batolat měli možnost poučit se o kojeneckém plavání a plavání malých dětí. Umělecké žánry zastupovalo bubenické seskupení Oklep z Domu dětí a mládeže Chomutov a o. s. Loutky v nemocnici se svým divadelním představením Tam kde žijí divočiny, velký úspěch slavili také Kouzelníci bez hranic.

Hostitelům pomáhala pečovat o návštěvníky řada partnerů, kteří povětšinou vyslali na akci své dobrovolníky nebo poskytli svou podporu jako dárci ve zboží či službách. Na místě bylo možné zakoupit třeba sendviče od vodních skautů, kávu a cukrátka v místní kavárně, sladké výrobky připravené mléčným barem Bílá vrána, sociálně prospěšným podnikem o. s. Pohoda. Nechyběl ani Vodní bar Veolia, který nabízel pravou kohoutkovou – pro zájemce ji podával s různými příchutěmi a pro všechny zdarma.

Vyvrcholením narozeninové oslavy byl úspěšný pokus o zápis do Knihy rekordů Agentury Dobrý den, který přijeli až z Jeřišna na Vysočině připravit, zrežírovat a uskutečnit za aktivní účasti návštěvníků přátelé a spojenci projektu Pomozte dětem z občanského sdružení Fantazáci. Celkem 137hlavý řetěz gratulantů tvořený dětmi a jejich rodiči si za 2 minuty 46 sekund předal džbán s kohoutkovou vodou tak, že z předávané nádoby nevyšplouchla ani kapka. Poslední v řadě stálo Kuře, které si z něj připilo speciálním brčkem na zdraví a dlouhá léta jubilantů a všech dětí.

„Navzdory uslzenému počasí to byla veselá oslava 15. narozenin našeho Kuřete, tedy sbírky Pomozte dětem, a šťastné tváře spokojených dětí byly pro nás nejlepším dárkem k tomuto jubileu. Chtěla bych moc poděkovat těm, kdo nám s přípravou a realizací oslavy Dne dětí nezištně pomáhali, i všem skvělým účinkujícím. Velký dík patří také Muzeu Stará Čistírna, které za celý den umožnilo prohlídku 440 návštěvníkům akce, a dobrovolným hasičům z Káraného, kteří před čističkou po celý den i v neustávajícím dešti umožňovali dětem prohlídku vzácného obojživelného hasičského auta,“ shrnuje Alena Šváchová, programová manažerka Pomozte dětem.

„Akce se opravdu velmi vydařila – s ohledem na počastí až nad očekávání! Spokojeni (až nadšeni) byli malí i velcí. Paradoxně nám snad ,nahrálo´ také deštivé počasí – přišli i lidi, kteří původně měli jiné plány, ale jejich akce byly zrušeny kvůli vytrvalému dešti. Pomáhala spousta dobrovolníků – teenagerů i dospělých. Atmosféra byla jedinečná, při vodním rekordu dokonce napínavá. Každý se může přesvědčit v naší Galerii a podívat se na videoreportáž a na fotky,“ říká Honza Dolínek, ředitel NF Veolia.

Video z akce nalezete na internetových stránkch NF Veolia.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme