Jihomoravský kraj chce dát 23 milionů na kanalizace, dočkají se Ladná i Želetice

Jihomoravský kraj přispět vybraným obcím na budování kanalizace celkovou částkou 23 milionů korun. Napojení by se měla dočkat třeba lokalita Ovčačky v Ladné nebo Želetice. V tiskové zprávě to uvedli zástupci kraje. Podporu ještě musí schválit zastupitelstvo.

1 min. čtení

Sedm milionů poputuje do Ladné. Necelých šest milionů pošleme do Želetic. Jde o velmi drahé, ale pro komfort místních důležité projekty. Obce by mohly mít problém pustit se do nich samy,“ uvedl radní pro investice Vladimír Šmerda (ODS).

Zbývající částku si rozdělí obce Svatoslav, Zálesná Zhoř, Kunštát, dále Čistička odpadních vod Drásov-Malhostovice a společnost Vodovody a kanalizace Znojemsko. „Voda je základ pro život a bez čisté vody se nemůžeme obejít. Vodohospodářská infrastruktura je však mnohdy zastralá a někdy zcela chybí,“ uvedl hejtmanův náměstek Lukáš Dubec (Piráti).

Autor: ČTK

Foto: Wikipedia

Doporučujeme