Jihočeši hledají jméno pro sochu!

Dílo sochařky a keramičky Alexandry Koláčkové „Zvíře“, zdobí již týden v rámci akce Umění ve městě Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Návštěvníky i obyvatele krajského města bude nejen bavit, ale také osvěžovat vodní mlhou po celé léto. V září se přestěhuje pod historickou Vodárenskou věž v Mánesově ulici.

4 min. čtení

„Rádi bychom našli pro Zvíře tak originální jméno, jakým je socha sama. Své návrhy mohou lidé posílat prostřednictvím formuláře, který najdou na www.vodarenskavezcb.cz, a to až do 30. července. Na stejném místě budou 1. srpna všechny návrhy zveřejněny a zároveň zde bude zahájeno hlasování veřejnosti o nejzajímavější jméno,“ řekla mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

Autora vítězného návrhu čeká zajímavá odměna. Jeho jméno bude vyhlášeno na koncertu folkových kapel v pátek 11. září, který je součástí třídenní akce Vodárna otevírá… Jejím prostřednictvím se ČEVAK zapojí do oslav 750. výročí města. Přímo pod Vodárenskou věží vystoupí od 18.00 hodin Nezmaři, SEM-TAM, Pavlína Jíšová se skupinou, The Giant Mountains band, Ivo Jahelka a další legendy jihočeské folkové scény.

O víkendu pak budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky Vodárenské věže s překvapením. Ve věži bude zároveň umístěna výstava vodárenských objektů s názvem „Kde je voda slunci blíž“. Pro děti jsou připraveny soutěže a nejrůznější atrakce, projít se mohou i naučnou stezkou, která je seznámí s historií vodárenství ve městě. V sobotu je bude bavit pohádka Divadla Studna, v neděli vystoupí Kejklíř Slávek. Vstup na všechny akce bude zdarma. Podrobný program je na www.vodarenskavezcb.cz.

„Areál prošel v uplynulém období rozsáhlými úpravami, díky nimž jej nyní můžeme otevřít veřejnosti. Chceme tímto nabídnout lidem v centru Českých Budějovic další, volně přístupné místo k relaxaci i k poznávání,“ dodala Jitka Kramářová.


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme