Jednání o nových cenách začínají – také v Chrudimi

Vyjednávání o nových cenách vodného a stočného opět začínají. Nárůsty budou zřejmě velmi odlišné. Občané, kteří se radovali z rekostrukcí čistíren odpadních vod z evropských peněz, se musí připravit na nárůst cen. Zvýšení cen čeká i Chrudim. V tomto případě ale nebude zřejmě nijak výrazné.

2 min. čtení

"Rozhodnutí ještě nepadlo, konečné schválení námi předložené kalkulace náleží společnosti VaK Chrudim. Mohu ale říci, že na rozdíl od předchozích let se zastavil pokles spotřeby a růst cen vodného a stočného by tak měl být mnohem mírnější, než tomu bylo doposud," uvedl Roman Pešek, ředitel Vodárenské společnosti Chrudim. "Úplně jasno bude o cenách zhruba za týden," dodal Pešek.

V součastné době stojí je v Chrudimy tzv. dvousložková cena vody. Pohyblivá složka je nastavena na 72,44 Kč/m3. Pevná část je závislá na velikosti vodoměru v cenách od 1 983,60Kč /rok.

O mírném zdražení vodného a stočného uvažují také ve Skutči, kam dodává vodu společnost Městské vodovody a kanalizace. "Předběžně mohu říci, že uvažujeme o celkovém zdražení zhruba o jednu korunu," naznačuje starosta města skuteč Pavel Novotný.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme