Jak správně napustit bazén?

V horkém létě se každý rád osvěží v bazénu a pokud jste ti šťastlivci, kteří mají ten svůj vlastní doma. Moravská vodárenská aktuálně vydala pokyny, jak je nejvhodnější bazén napustit tak, abychom nepoškodit sebe ani své sousedy.

3 min. čtení

Pokud chcete k napouštění svého bazénu využít vodovodní přípojku, je důležité pouštět vodu pomalu a hlavně mimo špičku – tzn v noci nebo během poledních hodin.

Při rychlém a prudkém napouštění bazénů dochází k nárazovým změnám hydraulických poměrů ve vodovodní síti. To pak způsobuje uvolňování usazenin z vnitřních stěn vodovodního potrubí a tím pak i k zakalení vody. Kromě toho může navíc dojít k poklesu tlaku v síti, což by se současně mohlo projevit i u dalších odběratelů vody. Vodovodní kohoutky proto otevřete pouze „napůl“.

Majitel bazénu si silným proudem vody může nejen napustit zakalenou vodu přímo do bazénu, ale navíc může způsobit zakalení vody i svým sousedům. Častým důsledkem je pak zabarvené prádlo v pračce,“ vysvětluje možné nepříjemnosti Markéta Bártová, tisková mluvčí společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s.

Ondřej Pokorný z Pražských vodovodů a kanalizací dodává: "Domovní bazény lze napouštět dvěma způsoby, a to pomocí autocisteren nebo vodovodních přípojek. Pokud mají zákazníci zájem objednat si dodání vody do bazénu pomocí přistavené cisterny, jedná se o službu placenou." Aktuální ceník a kontakt pro objednání cisterny najdou zákazníci PVK na webových stránkách www.pvk.cz, v rubrice služby. Kontaktovat mohou také zákaznickou linku PVK na tel. 840 111 112.

Napouštění bazénu v regionu působnosti Moravské vodárenské můžete kdykoliv konzultovat s pracovníky call centra nebo dispečinku na zákaznické lince 840 668 668.


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme