Jak se dělá průzkum stokové sítě?

Pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) včera prováděli pravidelný průzkum stokové sítě, tentokrát přímo v Kamenické ulici v Praze 7. Pojďme se podívat, jak to probíhalo.

2 min. čtení

Řeknete si průzkum, to by mohlo připomínat laboratorně-vědeckou práci. V případě stokové sítě je tomu ale přesně naopak. Aby bylo možné kanalizaci vyhodnotit, je nutné sestoupit do podzemí a fyzicky potrubí projít. Tímto způsobem bylo včera zkontrolováno zhruba 300 metrů stoky a dalších 200 metrů prozkoumali odborníci pomocí kamery.

"Každý metr stokové sítě musí být podle provozovatelské smlouvy mezi PVK a vlastníkem infrastruktury Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) prohlédnout minimálně jednou za dvacet let," připomíná tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Celková délka sítě je přitom 3 689 km a délka přípojek 979 km.

"Ve chvíli, kdy provozovatel zjistí v kanalizaci jakoukoliv závadu, provede vyhodnocení a navrhne opravu nebo rekonstrukci postižené části," vysvětluje Tomáš Mrázek. Opravy hradí provozovatel PVK, rekonstrukce pak vlastník PVS.

Na stokovou síť bylo na konci loňského roku připojeno 1,27 miliónu obyvatel. V metropoli je na kanalizační síti 337 čerpacích stanic. Počet kanalizačních přípojek ke konci loňského roku dosáhl 122 056.


FOTOGALERIE

 


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme