J. Hradec ve své části vybuduje nový kanalizační systém

Jindřichův Hradec letos zahájí výstavbu nové kanalizace ve své části Buk. Odhadované náklady na projekt, jehož realizace potrvá téměř dva roky, činí 50 milionů korun, řekl ČTK vedoucí odboru rozvoje městského úřadu Vladimír Krampera.

2 min. čtení

Stavby v Buku, v němž momentálně žije 261 obyvatel, doposud systém splaškové a dešťové kanalizace postrádaly. "Domy tam mají vlastní septiky nebo jímky," uvedl Krampera. Stavba kanalizační sítě začne na podzim. Projekt počítá i s vybudováním čistírny odpadních vod.

V Buku vznikne 3,5 kilometru dlouhý systém splaškové kanalizace a téměř kilometr dešťové kanalizace. Projekt zajistí obyvatelům komfortnější podmínky, odpadnou jim starosti s odstraňováním odpadů z jímek a septiků.

Jindřichův Hradec uhradí 35 milionů korun. Dalších zhruba 15 milionů získal jako dotaci od ministerstva zemědělství. "Při stavbě kanalizační sítě budou některé úseky komunikace v Buku uzavřeny. Ale vždy bude zajištěna dostupnost k jednotlivým objektům," uvedl Krampera.

Buk leží asi 3,5 kilometru na jihozápad od Jindřichova Hradce. Katastrální území této městské části má rozlohu přes sedm kilometrů čtverečních.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme