„I love kohoutková“ je výzva pro středoškoláky

Společnosti skupiny Veolia voda připravily při příležitosti Světového dne vody novou soutěž pro středoškoláky s názvem „I love kohoutková“. Středoškoláci ve věku 15 – 18 let mohou vytvořit originální video o svém pozitivním vztahu k vodě z vodovodu a mohou tak vyhrát i dvacet tisíc korun.

3 min. čtení

„Do soutěže se mohou přihlásit středoškoláci buď jako jednotlivci nebo ve skupinkách dvou až čtyř studentů. Jejich úkolem je natočení krátkého videa o délce minimálně třiceti vteřin a nejvíce třech minut, ve kterém vyjádří svůj pozitivní vztah ke kohoutkové vodě. Video by mělo také obsahovat důvody, proč je dobré pít vodu z vodovodu,“ uvedla Kristina Blaszczyková, tisková mluvčí 1.SčV, a. s. Originální nahrávky mohou být jak hrané, tak i animované a jsou požadovány ve formátech AVI, MOV, MPG nebo WMV.

Zájemci se do soutěže mohou přihlásit prostřednictvím e-mailu soutez@kohoutkova.cz, kde uvedou název a adresu školy, třídu, počet studentů ve skupině, telefonní číslo a svůj e-mail. Projekty vypálené na CD či DVD je pak možné zasílat do 31. května 2012 na adresu, kterou účastníci obdrží po přihlášení. Videa budou následně hodnoceny nejdříve v regionálních kolech, posléze pak i v kole celostátním.

„Kritérii hodnocení bude obsah, kreativita, originalita, kvalita zpracování a technické provedení. Na vyhlášení celostátních vítězů se mohou studenti těšit v druhé polovině června,“
sdělila Blaszczyková. Hlavní výhrou je finanční suma v hodnotě dvacet tisíc korun, druhou cenou je pak digitální fotoaparát a třetí v pořadí získá odborné publikace. Cílem soutěže je podle Blaszczykové zvýšení enviromentálního povědomí u studentů středních škol a zároveň propagace pitné vody z vodovodu jako nápoje každodenní spotřeby, jenž je šetrný k přírodě.


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme