Hygienici varují před koupáním ve vodách Vltavské kaskády

Hladina všech sledovaných toků ve středních Čechách klesla pod hranici povodňové aktivity. Hasiči stále čerpají vodu z lagun. Hygienici varují před koupáním ve vodách Vltavské kaskády, sdělila dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

2 min. čtení

"Začíná třetí týden, co ve Středočeském kraji čelíme povodním a přívalovým dešťům a likvidujeme napáchané škody. Za tu dobu jsme evakuovali 12.128 lidí, šest lidí řádění živlů nepřežilo, jedna osoba je pohřešovaná," uvedla Kostková. Hygienici varují před koupáním ve vodách Vltavské kaskády, především na Slapech a nádrži Kamýk.

Ve všech 213 obcích, které byly ve středních Čechách zasaženy povodněmi, se uklízí, desinfikuje, vysoušejí se nemovitosti, odváží se kontaminovaný odpad a čerpá se voda ze zatopených sklepů i studní. Hasiči se společně s rybáři snaží z lagun zachránit ryby, které se do nich při záplavách dostaly.

Středočeským hasičům stále ještě na Mělnicku pomáhají hasiči z Vysočiny, Jihomoravského a Zlínského kraje. Nasazena je také armáda a hradní stráž. V neděli odborníci zkontrolovali výskyt larev povodňových komárů. Podle výsledků už jsou vyhubeny, nehrozí tudíž, že by se komáři vykytovali středních Čechách v abnormálním množství.

Foto: Wikipedia, Karelj, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme