Hromadné otužování na Lipně nahradí celorepublikový projekt

Otužilci na různých místech republiky se o víkendu mohou zúčastnit akce s názvem Covide, nezlob mě. Jde o projekt, kdy se kdekoliv v Česku mohou lidé vykoupat v přírodě a svou fotografii zaregistrovat na web. Původně se měla akce uskutečnit pouze v okolí lipenské přehrady a zúčastnit se jí chtěly stovky lidí. 

3 min. čtení

Vzhledem k opatření kvůli koronaviru však museli organizátoři parametry změnit. ČTK to řekl za pořádající Turistický spolek Lipenska Jiří Mánek.

"Akci na Lipně jsme museli zrušit. Našli jsme ale její lockdownový mód a vyzýváme otužilce z celé země, aby se do akce soukromě zapojili. Nesmíme cestovat mimo okres, ale sportovat a chodit na výlety v katastru svých měst a obcí smíme. To je dostatečný prostor, který můžeme využít a akci Covide, nezlob mě zorganizovat na dálku," uvedl Mánek.

Organizované otužování začne v sobotu v 7:00 a skončí v neděli v 17:00. Účastníci se ve vodě vyfotí, vloží snímek na určený web, který jim po vyplnění údajů vygeneruje certifikát a vše budou sídlet na facebooku. "Tím se stanou účastníky a nemusí ani jezdit k nám na Lipensko. Do našich vod Vltavy a Lipna od Stožce po Rožmberk pak mohou zavítat v lepších časech. Každý má ve svém okolí studenou vodu, potok, řeku, jezírko, jezero, nádrž, nebo třeba jen sud pod okapem," řekl Mánek.

Dodal, že otužování je jedním z kroků, jak může člověk zvyšovat svou imunitu a být odolnější vůči řadě nemocí včetně koronaviru. Mánek věří, že akci v původní podobě, kdy se všichni budou otužovat v okolí lipenské přehrady, spolek uspořádá ve chvíli, kdy to podmínky dovolí. "Bylo by škoda o všechno přijít. Letošní celorepublikovou akci považujeme za nultý ročník hromadného rekordu, který společně s Lipenskem uspořádáme příští rok," řekl.

Foto: Wikipedia, Koefbac, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme