Hradecký kraj dá letos obcím na vodovody a kanalizace 55 mil. Kč

Královéhradecký kraj dá letos malým obcím na projekty staveb a modernizací vodovodů a kanalizací zhruba 55 milionů korun, což je na úrovni loňského roku. Krajskou podporu by si mělo celkem rozdělit přes 30 obcí.

2 min. čtení

ČTK to řekl Jiří Hošna z tiskového oddělení hejtmanství.

Dnes krajští zastupitelé rozhodli, že peníze na nové vodárenské sítě dostane 16 obcí, například Hejtmánkovice, Libáň, Havlovice, Samšina, Sekeřice či Skuhrov nad Bělou. Celkem si rozdělí zhruba 25 milionů korun. Už dříve zastupitelé obcím poslali 20 milionů korun a zbylých deset milionů ještě mezi obce rozdělí do konce roku.

"Peníze pomohou obcím s financováním projektů, na které by jejich rozpočet nestačil," uvedl radní pro zemědělství a životní prostředí Jan Tippner (ČSSD). Díky krajské podpoře mohou obce postavit kanalizace splňující české i evropské normy na vypouštění splaškových vod. Peníze jdou také zejména obcím, které nemají vlastní vodovodní síť s dostatečným množstvím kvalitní pitné vody.

Od roku 2004 do loňska vyplatil kraj na podporu vodohospodářských projektů malých obcích více než 400 milionů korun. Tyto peníze čerpalo zhruba 400 malých obcí.

Foto: Wikipedie, Kozuch, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme