Hradecké vodárny zahájily práce na rekonstrukci a rozšíření vodojemu v Bohuslavicích

Vodojem v Bohuslavicích nad Metují, který je významným objektem Východočeské vodárenské soustavy, právě prochází celkovou rekonstrukcí a rozšířením. V rámci stavebních úprav vodojemu dojde k výstavbě další zcela nové akumulační nádrže o objemu 500 m3, čímž se podstatně zvýší jeho kapacita. V současné době disponuje akumulační nádrží o objemu 1000 m3. 

2 min. čtení

V rámci rekonstrukce zároveň dojde ke stavebním úpravám stávajícího objektu, a to v podobě nového střešního pláště, fasády, stavební elektroinstalace a zdravotně technické instalace. „Proběhne také kompletní výměna a modernizace strojně–technologické a elektrotechnologické části, měření, regulace a přenosů dat do dispečerského centra v Hradci Králové,“ uvádí Pavel Loskot, technicko-provozní náměstek společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové. Dodal, že celý objekt bude z důvodu zajištění absolutní bezpečnosti zásobení pitnou vodou vybaven novým elektronickým zabezpečovacím systémem.

Celkové náklady na stavbu činí 72,3 mil. Kč, z toho 50,6 mil. Kč (70 %) bude financováno z dotace poskytnuté Ministerstvem zemědělství ČR. Celá akce bude dokončena do června 2023.

Doplňme, že vodojem v Bohuslavicích je v provozu od roku 1990 a pitnou vodou zásobuje 16 obcí na hranici okresů Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou. Současně je dělícím prvkem mezi náchodskou a královéhradeckou částí vodárenské soustavy. 

Zdroj: redakce

Doporučujeme