Havárie vody dnes postihla pražské Dejvice

aktualizace - Pražské Dejvice jsou od rána bez pitné vody. Havárie zasáhla zhruba 31 tis. odběrných míst. společnost Pražské vodovody a kanalizace dodávky vody u prvních zákazníků již obnovila. Ve vyšších a vzdálenějších místech bude pitná voda k dispozici nejpozději za 4 hodiny.  

3 min. čtení

Na rohu ulice Gymnasijní a Evropská v Praze 6 došlo k havárii hlavního vodovodního řadu (průměr 35 cm) a díky tomu byla přerušena dodávka vody v Dejvicích, Vokovicích, Liboci a Bubenči. V současné době byly ukončeny výkopové práce a probíhají již montážní práce, kdy je montována nová část potrubí. Až budou montážní práce ukončeny, začne napouštění a tlakování vodovodní sítě. PVK předpokládá, že dodávka vody bude obnovena v odpoledních hodinách. Do celé oblasti byl navozen větší počet voznic s pitnou vodu a dále vodu rozvážejí autocisterny.

Vodovodní řad je z roku 1972, je litinový, pravděpodobnou příčinou je únava materiálu a dynamické namáhání.

Bez vody je zhruba 31 tis. odběrných míst. V současné chvíli probíhají výkopové práce. "Až budou ukončeny a začne výměna havarované části potrubí, upřesníme dobu, kdy bude havárie odstraněna. Zatím je předpoklad v odpoledních hodinách," informuje Marcela Dvořáková, ředitelka komunikace a marketingu PVK.

AKTUALIZACE (15:00):
V současné době se dokončily montážní práce, kdy byla namontována nová část potrubí, došlo totiž k prasknutí spoje -v daném místě se spojují dvě potrubí. 
Pomalu se začíná napouštět vodovodní síť, kterou bude nutné také natlakovat. Dodávka vody bude obnovována postupně. 


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme