Havárie v Praze 4 odstraněna, škoda přesáhne 1 milion korun

Ještě včera se Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK) podařilo obnovit dodávky vody pro několik desítek tisíc lidí v Praze 4. Ve čtvrtek večer se totiž ocitli bez vody kvůli havárii na čerpací stanici Lhotka. Stanice byla kvůli prasklému potrubí pod vodou.

3 min. čtení

"Havárie v čerpací stanici Lhotka vznikla včera v 17:50. Jednalo se o podélnou prasklinu vodovodního řadu o průměru 600 mm na nátoku do čerpací stanice. Na místě vyteklo velké množství vody, rychlost úniku byla 1000 litrů za sekundu," dodává Ondřej Pokorný, tiskový mluvčí PVK.

Čerpací stanice byla kompletně vytopená a její zprovoznění si vyžádá minimálně několik dnů, velmi pravděpodobně více jak týden. Přerušení dodávky vody se dotklo lokalit Lhotky, Písnice, Libuše a Modřan.

Na místě byla okamžitě zahájena nápravná opatření, která spočívala v přepojení dotčených lokalit na náhradní trasy (došlo k přepásmování na jiné vodovodní řady).

Před půlnocí byla dodávka vody obnovena. Opravy v areálu čerpací stanice nebudou mít žádný vliv na spotřebitele.

Aktuálně probíhá výměna a montáž nového potrubí. Pokud vše proběhne bez komplikací, bude vodovodní řad o průměru 600 mm opraven dnes v pozdních večerních hodinách.

Škoda na vodohospodářském majetku zcela jistě přesáhne částku 1 milionu korun a přesné vyčíslení škody bude známo během několika dnů. Čerpací stanice byla kompletně vytopená a její zprovoznění si vyžádá více jak týde. Olast bude zásobována přepásmováním na jiné vodovodní řady.

"Situaci stále monitorujeme a není vyloučeno, že se místy mohou vyskytovat nižší tlaky vody. Majitelům objektů, které byly vytopeny, naše společnost v rámci pojištění škodu plnohodnotně nahradí," uzavírá Pokorný.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme