Frenštát pod Radhoštěm vybudoval ve Střelniční ulici nový vodovod

Město Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku dokončilo výstavbu vodovodu ve Střelniční ulici za 15,6 milionu korun. Vodovodní řad tam prodloužilo o 1,5 kilometru. Prodloužení vodovodu zajistí spolehlivou dodávku pitné vody v oblasti, kde se na něj napojí asi stovka obyvatel. ČTK to sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

1 min. čtení

Stavba nového vodovodu trvala déle než pět měsíců a provedla ji firma Vodostav Ostrava. "Vodovod měl být původně hotov do konce srpna, ale v průběhu realizace stavby bylo zjištěno, že hlavní protlak pod komunikací II. třídy nelze zhotovit v souladu s projektovou dokumentací, jelikož skutečný stav podzemních sítí a skutečná skladba podloží pod touto komunikací je odlišná," uvedla Iva Šumšalová z frenštátského odboru investic a rozvoje.

Muselo se tak najít nové řešení a termín dokončení stavby se posunul. "Nyní probíhá kolaudační řízení vodovodu a výběr nového provozovatele vodního díla. Poté se budou moci jednotlivé domácnosti napojovat na nový vodovodní řad," uvedla Šumšalová.

Foto: Wikipedia, Daniel Baránek, licence

Zdroj: ČTK

Doporučujeme