Forty Days of Water pomáhá v Ugandě!

Více než 1 600 lidí se zapojilo do projektu Forty Days of Water. Během 40 dní vynechali ránní kávu a odpustili si i večerní sklenku vína. Místo toho pili vodu z kohoutku. Peníze, které ušetřili se rozhodli věnovat na pomoc Ugandě.

4 min. čtení

Projekt Forty Days of Water vytvořila americká organizace Blood:Water Mission, která se již od roku 2005 zabývá zpřístupňováním nezávadné vody v nejvíce postižených oblastech Afriky. Cílem projektu je rozšířit povědomí o nedostupnosti čisté vody v Ugandě a zároveň originálním způsobem zajistit i finanční pomoc. Organizace pomáhá především ve Středoafrické republice, Keňi, Ugandě, Etiopii, Zambii a Rwandě.

 

 

 

Forty Days of Water sice odkazuje svým názvem na biblický příběh potopy světa, ale archu nikdo potřebovat nebude. Cílem projektu je nahrazení každodenních nápojů vodou z kohoutku po dobu 40 dní. Jako první je třeba zaregistrovat se na webových stránkách 40days.bloodwatermission.com. Po registraci bude každý účastník na stránkách projektu průběžně vyplňovat nápoje, které si odepřel a jejich cenu. Ke stažení je zde k tomuto účelu také aplikace do mobilního telefonu. Po uplynutí 40 dní mohou zúčastnění ušetřenou částku věnovat na pomoc Ugandě. Pozváním přátel, nebo šířením informací o kampani na sociálních sítích se lze zařadit do slosování o ceny. Mezi výhry patří například originální nerezová láhev na vodu, která je také k zakoupení v e-shopu za 15 dolarů. Všem účastníkům je zaslán památeční náramek za jejich účast.

 

Projekt byl opakován již několikrát, naposledy v období od 9. března do 23. dubna 2011. Zúčastnilo se více než 1 600 lidí, kteří svých 40 dní s kohoutkovou dokumentovali také prostřednictvím videa. Jejich spoty najdete na serveru www.youtube.com. Za uplynulých 40 dní si lidé odpustili celkem 17779 nápojů. Organizace vybrala přes 63 000 dolarů, které pomohou zajistit zdroje pitné vody v nejchudších částech Ugandy.

 

 

 

Vyměnit všechny nápoje, které běžně pijeme za kohoutkovou se může zdát jako těžký úkol, ale určitě stojí za to zjistit, kolik bychom ušetřili. Pokud byste se chtěli v dalším projektu Forty Days of Water aktivně zapojit, sledujte pečlivě webové stránky 40days.bloodwatermission.com, kde najdete aktuální informace. 

Zdroj: 40days.bloodwatermission.com


Zdroj: (em)

Zdroj: (em)

Doporučujeme