Etiopie volá o pomoc

Globální sucho, které v posledních letech zasáhlo naši planetu, si vyžádalo velké ztráty v zemědělství na většině kontinentů. Jak je na tom jeden z nejchudších kontinentů světa v období, kdy mu nepřejí klimatické podmínky? Afrika doslova volá o pomoc, podívejte se na reportáž z Etiopie.

2 min. čtení

El Nino, globální jev, který přináší velká sucha, zasáhl i Africké státy. V některých částech Etiopie poklesla rostlinná výroba o 50-90%. Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství vyčíslila částku, kterou aktuálně Etiopie pro svoje obyvatele potřebuje, na 50 milionů dolarů. Tato částka je nutná, pro udržení životního standardu alespoň na takové výši, aby měli všichni obyvatelé této africké země dostatek jídla.

Podívejte se na reportáž televize PressTV, ve které je zahrnuto také vyjádření etiopských představitelů.

Dlouhodobě se pomoci v Etiopii věnuje také skupina Veolia, konkrétně Nadační fond s projektem Voda pro Afriku. Plný výtěžek z prodeje limitované edice karaf je směřován na etiopský venkov, konkrétně slouží k vybudování vodních vrtů v chudých vesnických regionech. 
 

Foto: "Ethiopia – Desert Donkey" by Niklas Schiffler (Grmpf) – Own work. Licensed under CC BY 2.5 via Wikimedia Commons.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme