Energie AG Bohemia na Rychnovsku

Rakouská společnost Energie AG Bohemia získala 66 procent akcií společnosti Aqua Servis Rychnov nad Kněžnou. Většinový podíl 66 % akcí dříve vlastnila skupina Veolia Voda. Zbylých 34 procent v Aqua Servisu patří obcím v regionu.

3 min. čtení

"Na Rychnovsku chceme působit jako dlouhodobý investor. Počítáme i s finanční pomocí při investicích do vodárenské infrastruktury obcí," řekl Lizner. Dodal, že akvizicí firma rozšiřuje svou působnost v regionu východních Čech. Energie AG Bohemia již v regionu působí ve vodárnách v Chrudimi a v Moravské Třebové.

Společnost Aqua Servis na Rychnovsku zásobuje vodou přes 50.000 obyvatel. Loni zvýšila zisk o čtyři procenta na 8,1 milionu korun. Celkové výnosy firmě vzrostly o půl procenta na 158,3 milionu korun. Vodárenské sítě v regionu patří obcím, Aqua Servis je provozuje.

Generální ředitel Aqua Servisu Otomar Ešner uvedl, že pro odběratele se změnou majoritního vlastníka nic nemění. "Společnost dál poskytuje služby ve stávajícím rozsahu," dodal.

Aqua Servis od 1. ledna navyšuje cenu za vodné a stočné. V tomto roce činí nárůst 9,7 procent, voda tak bude stát 67,90 Kč/m3.

Společnost Energie AG Bohemia patří do nadnárodního energetického koncernu Energie AG Oberösterreich, kde má majoritu spolková země Horní Rakousy. Vedle východních Čech působí zejména v jižních Čechách a dále na Berounsku a Kolínsku. Vodou v Česku zásobuje přibližně milion obyvatel a zaměstnává přes 1500 lidí
Více o společnosti Energie AG

Veolia Voda Česká republika poskytuje čtyřem milionům obyvatel z 1050 měst a obcí a zajišťuje vodní hospodářství pro více než 40 průmyslových podniků. Společnost zaměstnává 5 500 osob.
Více o Veolia Voda Česká republika


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme