Dvůr Králové postaví v části Žireč kanalizaci a ČOV za 75 milionů korun

Šestnáctitisícový Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku v srpnu zahájí v městské části Žireč stavbu splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod za 75,3 milionu korun včetně DPH. Stavba by měla trvat 13 měsíců a půjde o aktuálně největší investici města. ČTK to řekla mluvčí radnice Miroslava Kameníková.

2 min. čtení

V Žirči žije několik stovek lidí a odpadní vody jsou zatím likvidovány především prostřednictvím domovních jímek. "Výstavba čističky a kanalizace v Žirči je jednou z priorit programu rozvoje města pro roky 2016 až 2022. Na projektu se pracovalo několik let. Místní lidé o stavu dlouho usilovali," uvedla mluvčí. Na financování stavby chce město získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí.

Stavbaři z pardubické společnosti Gasco postaví páteřní kanalizační síť s čistírnou odpadních vod a přípojky k objektům. Práce budou postupovat po etapách, letos se počítá s první částí za zhruba deset milionů korun. Provozovatelem kanalizace a ČOV po jejich dokončení bude městská společnost Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem.

Dvůr Králové má letos v plánu investice za 128 milionů korun. Kromě stavby první etapy v Žirči město chce dát do rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulicích Zborovská a Karolíny Světlé 15,5 milionu korun. Další významné sumy město vloží do rekonstrukce azylového domu Žofie, stavby komunikace, sítí a veřejného osvětlení v lokalitě Sylvárov a do modernizace technologie a stavebních úprav zázemí zimního stadionu.

Ve Dvoře Králové od voleb v roce 2018 vládne hnutí ANO s ČSSD, Východočechy a Piráty.

Foto: Wikipedia, Karelj, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme