Dvě lokality v Mladé Boleslavi mají novou kanalizaci

Vodovody a kanalizace (VaK) Mladá Boleslav dokončily stavbu kanalizace v městských lokalitách Čejetice a Láskov za téměř 12 milionů korun. Práce na vodárenském projektu Mladoboleslavsko II za 580 milionů korun jsou už ve druhé polovině a potrvají asi do poloviny tohoto roku, řekl ČTK František Klouček z VaK Mladá Boleslav.

3 min. čtení

Vodárenské stavební práce trvají už více než rok v aglomeracích Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště a Dobrovice. "Co se týče jednotlivých částí odkanalizování, je dokončena osada Láskov a Čejetice. Ostatní ještě běží a poběží minimálně do května," řekl ČTK Klouček.

Práce zahrnovaly stavbu veřejných částí kanalizačních přípojek, budovala se nová kanalizační stoka a v některých částech se překládal původní vodovodní řad, který překážel v trase nové kanalizace. V Čejeticích byla také postavena nová kanalizace v délce asi 100 metrů.

Náklady na všechny stavební práce projektu jsou asi 580 milionů korun, VaK je zajišťují s podporou Evropských a státních fondů. Dokončení projektu se plánuje nejpozději na červenec tohoto roku.

Přímo Mladé Boleslavi se týkají tři části projektu. První z nich je dostavba kanalizace v Mladé Boleslavi-Bezděčíně. Práce tam začaly loni v červnu a dosud byla postavena více než třetina gravitačních kanalizačních stok a čtvrtina kanalizačních přípojek.

Další částí projektu je Mladá Boleslav-Chrást, kde jsou práce na dostavbě kanalizace asi v polovině harmonogramu. Třetí částí projektu je stavba Mladá Boleslav-Vinecká, tam práce začaly loni v září a potrvají asi do začátku jara.

Projekt Mladoboleslavsko II má zajistit výstavbu vodohospodářské infrastruktury v devíti lokalitách v Mladé Boleslavi a okolí. Staví se zde převážně gravitační kanalizační stoky v délce přibližně 14 kilometrů a vodovodní řady v délce asi 13 kilometrů.


Zdroj: Wikipedia, Zdeněk Fiedler, licence


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme