Duben – startuje plošná deratizace v režii PVK

Pražské vodovody a kanalizace odstartovaly začátkem dubna plošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října. „Na letošní rok máme nachystáno 13,5 tisíc kilogramů nástrah, kterými ošetříme 13,5 tisíc kanalizačních vstupů,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

2 min. čtení

V úvodu plošné deratizace se PVK zaměří na lokality v Praze 1 – Staroměstské náměstí, Slovanský ostrov, v Praze 2 – Masarykovo nábřeží, Trojická, tradičním místem v Praze 3 je Jarov. „V průběhu následujících měsíců ošetříme všechny rizikové lokality. Říjen je tradičně věnován kontrolám lokalit se zvýšeným výskytem potkanů a ošetření míst podle dodatečných požadavků hygienické stanice a odborů životního prostředí,“ doplnil Mrázek.

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. „Dalšími problémovými místy jsou lokality obývané bezdomovci, kteří na pořádek příliš nehledí,“ uvedl Mrázek.

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.


Zdroj: redakce

Zdroj: redakce

Doporučujeme