Domažlice stále čekají na evropské miliony

150 milionů korun už město investovalo z vlastních zdrojů do stavebních prací v rámci akce Čistá Berounka. Státní fond životního prostředí však stále oddaluje zaslání peněz. Pozdní proplácení evropských dotací je jedním z problémů, na které si starostové stěžují nejvíce. Obce se dostávají do nezáviděníhodných situací.

2 min. čtení

"Původně měly peníze přijít na konci října, pak listopadu. Dalším termínem byl závěr roku, pak konec března," komentuje starosta Miroslav Mach s tím, že úředníci požadovali doplnění administrativních podkladů.

"Podařilo se nám ukončit jednání na fondu, všechny potřebné dokumenty nám byly odsouhlaseny," popisuje Mach. Další fází bude překontrolování ministerstvem financí.

"Během měsíce by mělo být ze strany fondu zahájeno financování," odhaduje starosta. Pokud by k tomu nedošlo, byly by práce na nezbytně nutnou dobu pozastaveny.

"Nemůžeme projekt nadále dotovat z městských peněz. Investovali jsme do něj už 150 milionů korun, což je částka, kterou měly Domažlice zaplatit jako svůj podíl v průběhu celých tří let trvání akce," popsal aktuální stav Mach.

Celkové náklady na akci Čistá Berounka v Domažlicích jsou podle správce stavby Milloše Noska 557 milionů korun.
Podle původního harmonogramu by výstavba a rekonstrukce kanalizace a vodovodu spolu s navýšením kapacity čističky odpadních vod měla být hotova v roce 2012.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme