Domácnostem ze Šumperska vzroste cena za vodné a stočné

Domácnostem v okrese Šumperk vzroste příští rok v únoru cena za vodné a stočné. Za metr krychlový celkem zaplatí 74,12 koruny, tedy o 5,36 Kč více než nyní. Zdražení vodohospodáři oznámili v těchto dnech. Už dříve o něm rozhodli jejich kolegové v Olomouci, Přerově či Prostějově, kde se ceny vodného a stočného zvýší od začátku roku.

1 min. čtení

Obyvatelé Šumperku dosud platí vodné 34,12 koruny za metr krychlový, od 1. února to bude 36,78 Kč. Cena stočného jim vzroste z 34,64 koruny na 37,34 Kč. "Do nárůstu cen se promítlo navýšení sazby daně z přidané hodnoty či očekávané propady v odběrech. Vlastník infrastruktury také potřebuje peníze na investice," řekl ČTK ředitel Šumperské provozní vodohospodářské společnosti Radim Jirout.

Podobně vysvětlují navýšení cen vodného a stočného vodohospodáři z dalších měst. Například domácnostem z Olomoucka, které zásobuje společnost Moravská vodárenská, se od příštího roku zvýší platby o 5,12 Kč na 75,7 koruny za metr krychlový.

Na Prostějovsku cena vodného a stočného stoupne o 7,8 Kč na 73,12 Kč za metr krychlový. Lidem z Přerovska se cena vodného a stočného zvedne o 4,5 Kč na 67 Kč.

Foto: Wikipedia, Lukáš Bocan, licence GNU


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme