Dolní Roveň čeká na dotace. Nemůže zaplatit dodavatelům!

Dolní Roveň v Pardubickém kraji uspěla a získala evropské dotace z OPŽP a SFŽP. Dle výsledků ankety Vodarenstvi.cz si řada starostů stěžuje na pomalé proplácení získaných dotací. Příklad v Dolní Rožni to bohužel povrzuje.

2 min. čtení

V letošním roce dokončí obec stavbu splaškové tlakové kanalizace a čistírny odpadních vod pro Dolní Roveň, Horní Roveň, Komárov a Litětiny. 
Na projekt odkanalizování obcí s celkovým rozpočtem 145 milionů korun má Státní fond životního prostředí přispět dotací ve výši 85 miliony korun.

"Státní fond životního prostředí zadržuje finanční prostředky a obec tak nemá na úhradu faktur dodavateli, firmě Metrostav," seznámila hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka s aktuálními potížemi obce starostka Dolní Rovně Iva Vinařová.

Hejtman slíbil, že záležitost projedná s poslancem Václavem Menclem, který má fond v Poslanecké sněmovně na starosti. "V současné době stavební firma postupně napojuje domovní přípojky na hlavní kanalizační řady a buduje zbývající domovní čerpací šachty. Z 550 domácností zbývá vybudovat již jen padesát domovních šachet," uvedla tisková mluvčí kraje Magdalena Navrátilová.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme