Do vyškovského akvaparku přišlo loni přes čtvrt milionu lidí, nejvíc za 13 let

3 min. čtení

„Akvapark láká všechny věkové kategorie: zájemce o aktivní relaxaci i všechny ty, již se starají o své zdraví a chtějí se pravidelně hýbat. Přes čtvrt milionu návštěvníků je výborné číslo,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Vysokou návštěvnost zařízení zaznamenalo přes léto. „Léto a počasí nedokážeme ovlivnit. Na lidi často hodně působí předpovědi počasí z médií a od nich se zájem odvíjí. Loňské vysoké číslo ale tvoří zejména návštěvnost krytého bazénu, konkrétně šlo o 222.000 lidí,“ uvedl Jaroslav Hastík, ředitel Správy majetku města Vyškova, pod kterou zařízení spadá.

Město do akvaparku pravidelně investuje. V roce 2021 šlo o opravu venkovního areálu za 57 milionů korun, loni to byly vnitřní prostory. „Zatraktivnění představuje nová vířivka. Vedle ní pak stojí masážní Kneippův chodník, který využívá střídání studené a teplé vody,“ vyjmenoval místostarosta. Letos je v plánu pokračování postupné obměny vzduchotechniky a výměna výtahu.

Vyškovský akvapark byl otevřen před více než 20 lety, vznikl přestavbou z původního krytého bazénu, který byl postaven před desítkami let v takzvané akci Z. V 90. letech byl areál v havarijním stavu a hrozilo jeho uzavření. Akvapark byl jedním z prvních zařízení svého druhu na jižní Moravě. Je v něm například krytý bazén, masážní lavice, chrliče vody, několik vířivek, vodní hřib, pro nejmenší bazének v podobě hradu. Navštěvují jej nejen lidé z Vyškovska, ale i okolních regionů.

Autor: ČTK

Doporučujeme