Flint ve státě Michigan hlásí kontaminaci vody

V americkém městě Flint byla zjištěna kontaminace pitné vody, způsobující tzv. Legionáškou nemoc. Na pomoc Červenému kříži byla do postižené oblasti povolána Národní garda, která se nyní stará o roznos balené vody do jednotlivých domácností. Více o aktuální problematice můžete shlédnout v přiloženém video spotu.

2 min. čtení

Od jara roku 2014 se ve městě Flint, v americkém státu Michigan, vyskytlo již několik desítek onemocnění tzv. Legionářskou nemocí.  Zhruba ve stejném období došlo ve městě ke změně zdroje pitné vody, což by podle mítních obyvatel mohla být právě příčina vzniklých onemocnění. Místní v tomto období také zaznamenali výraznou změnu kvality vody.

Včera se na toto téma konala státní tisková konference, která připustila možnost kontaminace zdroje pitné vody, bylo však doporučeno další šetření a testy, které tuto hypotézu mohou teprve stoprocentně potvrdit.

Guvernér státu Michigan Ryck Snyder, již nicméně povolal do města Flint Národní gardu, aby zajistla dodávky balené pitné vody, filtrovacích a testovacích souprav do každé domácnosti. Zároveň doporučil aby každé dítě mladší šesti let podorbeno zdravtním testům.

Legionářská nemoc, odborně Legionelóza, je závažné onemocnění projevující se kašlem, malátností, horečkami, postižený dostane závažný zápal plic. Pokud se onemocnění včas nezastaví antibiotickou léčbou, může napadnout i jiné vnitřní orgány. Znevýhodnění jsou obzvláště starší lidé a děti.

 

Foto: "Downtown Flint Michigan taken from Genesee Towers" by FlintmichiganOwn work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme