Dny otevřených dveří ke světovému dni vody

Co vše bude možné shlédnout v rámci Dnů otevřených dveří, které připravuje státní podnik Povodí Labe při příležitosti letošního Světového dne vody? Můžete se těšit na prohlídky vodohospodářských laboratoří, dispečinků nebo jednotlivých přehrad.

2 min. čtení

Každý rok 22. března slavíme Světový den vody. Víkend od 23. do 25. března tedy bude patřit vodě a různé vodohospodářské insttituce budou otvírat své brány veřejnosti. Už v pátek 23. března proběhne Den otevřených dveří na ředitelství podniku v Hradci Králové, kde můžete v době od 9.00 do 15.00 navštívit zdejší vodohospodářské laboratoře. Následující den si můžete prohlédnout také vodohospodářský dispečink. 

V sobotu 24. března pak proběhne Den otevřených dveří na vodních dílech Pařížov (Závod Pardubice), Mšeno (Závod Jablonec nad Nisou), Pardubice, Poděbrady a Brandýs nad Labem (Závod Střední Labe), Roudnice nad Labem, Lovosice a Střekov (Závod  Dolní Labe). 

V neděli 25. března pak bude ještě Den otevřených dveří pokračovat na vodních dílech v gesci Závodu Střední Labe, tedy v Pardubicích, Poděbradech a Brandýse nad Labem. Všechny akce jsou plánovány na dobu od 9.00 do 15.00 hodin.

Foto: Wikipedie: Che


Zdroj: PK

Zdroj: PK

Doporučujeme