Vážený pane profesore,
předně bych Vám rád poděkoval za Váš e-mail. Cením si toho, že pohled odborné veřejnosti je v souladu s kroky, které v této oblasti Hospodářská komora České republiky v minulých týdnech a v průběhu jednání s předkladatelem podnikla. Stejně tak kvitujeme, že v našem přístupu nejsme osamoceni, ale naopak se podporujeme s dalšími rezorty.
Bohužel i přes několik jednání se nepodařilo s předkladatelem najít shodu a podoba předpisu je taková, že se s ní nemůžeme ztotožnit z pohledu možných dopadů do sociální a podnikatelské oblasti tak, jak je ve svém e-mailu identifikujete. Tuto skutečnost budeme před projednáním daného nařízení vlády veřejně publikovat pomocí médií.
Věříme, že postoj Vlády ČR nebude totožný s pohledem odboru MŽP, který předpis připravil, a ten bude vrácen k přepracování předkladateli i k diskusi s hlavními stakeholdery, což se v prvém případě nestalo.
S pozdravem
Vladimír Dlouhý
Prezident
HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY
……………………………….
Poznámka redakce:
Vladimír Dlouhý
Vystudoval ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor ekonomicko-matematické výpočty, promoval v roce 1977. V letech 1977–1978 studoval MBA na Katolické univerzitě v Lovani v Belgii. Vzhledem k požadavku vrátit se po roce do ČSSR dvouleté studium MBA nedokončil. V letech 1980 až 1982 vystudoval na Karlově univerzitě postgraduálně obor matematická statistika a pravděpodobnost. Současně v roce 1980 zahájil aspirantské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze a v roce 1983 získal titul kandidáta věd obhájením dizertační práce na téma „Nerovnovážné modely socialistické ekonomiky“. O rok později vyšla tato práce knižně, při spoluautorství Karla Dyby.
V letech 1977 až 1983 přednášel na VŠE. V roce 1984 byl zakládajícím členem Kabinetu prognóz ČSAV, který se později přeměnil na Prognostický ústav, kde působil nejprve jako výzkumný pracovník, později jako vedoucí odboru a nakonec jako náměstek ředitele.
Současně byl publikačně činný jak v domácích, tak zahraničních odborných časopisech a na mezinárodních konferencích. Od roku 2000 opět přednáší jako vysokoškolský pedagog na Institutu ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (vyučuje makroekonomii a hospodářskou politiku). V letech 2004–2010 přednášel na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde byl též členem Vědecké rady Národohospodářské fakulty. Je členem dozorčí rady Illinoiského technologického institutu, jenž sídlí v Chicagu.
Zdroj: www.komora.cz
Zdroj: redakce
Zdroj: redakce