Den otevřených dveří na vodárenských zařízeních ÚV a ČOV

Při příležitosti Světového dne vody pořádá společnost 1. SčV, a. s. tradičně dny otevřených dveří v různých vodárenských zařízeních. V letošním roce mohou zájemci navštívit úpravnu vody v Příbrami Kozičíně nebo čistírny odpadních vod v Příbrami, Milíně, Sedlčanech, Říčanech, Českém Brodě a v Jesenici u Prahy.  

3 min. čtení

„Prohlídky vodárenských zařízení pořádáme každoročně a stále se těší velké oblibě. Zejména je využívají studenti základních a středních škol jako doplněk k výuce. Návštěvníci se mohou seznámit jak s technologií úpravy pitné vody, tak i s čištěním odpadních vod, které nemalou měrou přispívá k ochraně životního prostředí a k zlepšování kvality povrchových vod,“ uvedla Kristina Blaszcyková, tisková mluvčí 1. SčV, a. s.

Zdejší vodohospodáři organizují podobné dny otevřených dveří již několik let, a to ve spolupráci s místními samosprávami ve městech, kde se dotyčný provoz nachází. V letošním roce se otevřou brány do čistíren odpadních vod (ČOV) v Milíně v pátek 14. března, ČOV Český Brod 17. března, ČOV Říčany a ČOV Sedlčany 18. března, ČOV Jesenice 19. března, ČOV Příbram 21. března a úpravna vody Příbram-Kozičín 27. března.

„Během prohlídek poskytnou návštěvníkům odborní pracovníci základní informace k technologiím, které daný provoz využívá. Exkurze začínají vždy v devět, deset, jedenáct a třináct hodin na příbramské ČOV ještě v sedmnáct hodin,“ doplnila Kristina Blaszczyková s tím, že větší skupiny nebo školní prohlídky je nutné předem ohlásit přímo u ní na telefonu 318 622 631. Po domluvě je možné sjednat i náhradní termín v jiný den.

 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme