Konference: Dáte si aperitiv?

Staňte se velvyslancem životního prostředí prostřednictvím kampaně “Vítejte v mém domě” sdružení PikPik Environnement. Co mají společného aperitiv a největší mezinárodní konference o klimatických změnách ve Francii? Jsou skvělou příležitostí k propagaci ekologicky zodpovědného chování.

3 min. čtení

Od 30. listopadu do 11. prosince bude Paříž hostit 21. zasedání konference smluvních stran (COP 21) Rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu. Tento summit by měl vést k vzniku nové dohody, vztahující se na všechny členy, s cílem udržet globální oteplování pod hranici 2°C.

Konference COP21 se zúčastní světoví politici a odborníci, podnikatelé, zástupci nestátních neziskových organizací, zástupci obcí, vědci i široká veřejnost.

Chcete-li se připojit k vzdělávání svého okolí v oblasti životního prostředí, můžete zorganizovat svoji vlastní kampaň “Vítejte v mém domě”. Princip je jednoduchý, hostitel pozve své přátele, kolegy, rodinu a blízké na “vzdělávací aperitiv” zaměřený na otázky o změně klimatu.

Kampaň je rozdělena na několik témat: 1) doprava; 2) energie a budovy; 3) odpady; 4) voda a biodiverzita; 5) zdraví a potraviny. Každý zájemce obdrží základní balíček a účastní se informačních setkání organizovaných PikPik Environnement a jejími partnery, kde se dozvědí podrobnosti o jednotlivých tématech.

Na “klimatických aperitivech” se hosté dozví základní informace a tipy jak omezit naši ekologickou stopu a zároveň ušetřit peníze. Zároveň hostitelé “klimatických aperitivů” informují své hosty o akcích COP21 a mohou poskytnout ubytování zahraničním účastníkům konferencí.

“Vítejet v mém domě” je jednoduchý nápad, jak šířit poselství o otázkách životního prostředí ve svém okolí.


Zdroj: Living Circular

 

Foto: „2015 WM Conf Berlin – Party at HomeBase Lounge 986“ od Pavel Hrdlička, Wikipedia. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: Květa
Felklová

Zdroj: Květa Felklová

Doporučujeme