Dánové vyměnili minerálky za kohoutkovou

Dánsko se ujalo předsednictví Evropské unie a přináší řadu inspirujícíh novinek vedoucí ke snižování nákladů. V této severské zemi musí delegáti zapomenout např. na minerálky na stolech, místo nich budou připraveny karafy s kohoutkovou vodou.Informovala o tom agentura DPA.

2 min. čtení

„Chceme efektivní a kompetentní předsednictví s nízkými náklady. Ubude tedy dárků pro představitele a budeme se také snažit více využívat prostředky veřejné dopravy. Rovněž se budeme snažit ujistit, že není servírována balená voda. Toto je naposled, kdy během dánského předsednictví je k vidění na stole voda v lahvi, prohlásil dánský ministr pro evropské záležitosti Nicolai Wammen na tiskové konferenci u příležitosti zahájení půl roku trvajícího předsednictví.

Opatření se mají vztahovat zcela určitě na veškerá jednání v Dánsku. Kodaň plánuje snížit náklady na předsednictví na 35 miliónů eur (900 miliónů korun). Kohoutková voda je jedním z opatření, které Dánové připravují.

Česká republika na své předsednictví EU v roce 2009 vydala 3,4 miliardy korun. I sousedi byli spořivější – Polsko utratilo v přepočtu 3 miliardy korun, Maďarsko 2,2 miliardy.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme