Dalších 250 tisíc korun z prodeje karaf putuje na účet Člověka v tísni

Společnost Veolia Voda Česká republika odeslala 22. Března u příležitosti Světového dne vody na účet Člověka v tísni dalších 250 tisíc korun.

3 min. čtení

Jde o výtěžek z dalšího prodeje karaf na vodu, který byl zahájen loňského 1. prosince. Veolia Voda již koncem loňského prosince darovala Člověku v tísni 200 tisíc korun. Celkový výtěžek z prodeje karaf zatím činí 450 tisíc korun.

“Mimořádná série karaf s africkým motivem měla u lidí velký úspěch, velmi nás to potěšilo.”
řekla Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda pro Českou republiku. “Počítáme s tím, že na předvánoční čas připravíme novou sérii karaf a budeme ve spolupráci s Člověkem v tísni pokračovat. ” dodala Dvořáková.

Člověk v tísni bude z finančního daru společnosti Veolia Voda stavět a opravovat vodní zdroje pro školy v Etiopii. “Chceme také z těchto prostředků postavit střešní chytače dešťové vody u třech škol v regionu Jižních národů v Etiopii,“ řekla Dana Plavcova ze společnosti Člověk v tísni.“Čistá dešťová voda je často jediným zdrojem vody na pití“, dodala Plavcová.

Veolia Voda spustila 1. prosince projekt Voda pro Afriku, aby podpořila vodní projekty v Etiopii, které tam realizuje společnost Člověk v tísni. Lidé v Etiopii mají mnohdy k dispozici pouze vodu z malých bahnitých rybníčků zachycujících dešťovou vodu. Ty bohužel často vysychají a bývají zdrojem nákazy. Jedinými zdroji vody pak zůstávají studny a prameny, které se však v některých oblastech Etiopie nachází i 250 metrů pod zemí.


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme