ČOV Dvůr Králové by chtělo provozovat město, nájemné je pro něj vysoké

Čistírnu odpadních vod ve Dvoře Králové nad Labem, která patří společnosti Evorado Import, by chtělo provozovat město. Vlastník čistírny ale požaduje měsíční nájemné 2,2 milionu korun, což je pro město neúnosně vysoké. ČTK to řekl místostarosta Jan Bém (ODS).

3 min. čtení

Evorado Import nyní mění provozovatele čistírny. S minulým provozovatelem, firmou WWTP DKNL, mělo město spory o cenu za čištění. Spory vyvrcholily na začátku února, kdy WWTP DKNL na více než dva dny zastavila čištění a městské splašky tekly přímo do Labe. Radnice by podle Béma chtěla čistírnu koupit, ale její vlastník jednání o prodeji odmítá.

Pro případ pronájmu zařízení radnice firmu Evorado Import minulý týden požádala o to, aby prokázala, že nájemné, které požaduje, odpovídá předpisům o věcně usměrňovaných cenách. Zároveň město vlastníka čistírny požádalo o prodloužení lhůty pro podání nabídky na provozování. Zatím město podle Béma od vlastníka odpověď nedostalo. Představa města o nájmu je podle něj na úrovni nejvýše půl milionu korun.

Vlastník Evorada Import Ivo Konejl pro ČTK nedávno uvedl, že jeho firma nového provozovatele už našla. Jeho jméno nesdělil s odůvodněním, že dosud nejsou uzavřeny všechny formální náležitosti, například vydání povolení k provozování čistírny pro nového provozovatele. Podle Béma o povolení k provozování na krajském úřadě žádá pražská firma LITAVE. Současně tam leží i žádost firmy WWTP DKNL o zrušení jejího povolení k provozování ČOV. Zástupce WWTP DKNL dříve deklaroval, že provoz čistírny zajistí do jejího převzetí novým provozovatelem.

Foto: Wikipedie:  Karelj 

 


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme