Co bude prioritou nového ministra zemědělství?

Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes oznámil své priority pro nadcházející volební období. Oblast vodárenství bohužel nezmiňuje, hodlá se věnovat zejména transparentnímu zadávání zakázek a efektivnímu fungování podniku Lesy České republiky.

3 min. čtení

„Podniknu razantní kroky k tomu, aby Lesy České republiky přestaly být černou ovcí státní správy, která je soustavně propírána médii za podezřelá výběrová řízení a pochybné projekty. V první fázi uděláme pořádek v oblasti správy a řízení společnosti, to by měl být poměrně rychlý proces. V druhé fázi pak nalezneme řešení několik let se vlekoucího problému zadávání zakázek na těžbu dřeva. To již tak jednoduché nebude, protože zde panují značné odborné spory,“ popsal ministr Fuksa své záměry se státním podnikem Lesy České republiky.
 
Ministr dnes svou představu o řešení situace sdělil vedení s. p. Lesy České republiky a zadal konkrétní úkoly.

Státní podnik by měl pozastavit veškerá probíhající i plánovaná výběrová řízení, u nichž nehrozí nebezpečí z prodlení. Efektivnost a transparentnost těchto výběrových řízení pak prověří ministerský tým vedený prvním náměstkem Romanem Bočkem. Poté tento ministerský tým vyhodnotí již probíhající zakázky a navrhne zásahy u těch, které nepřináší výsledky odpovídající nákladům.

Managementu státního podniku ministr uložil vypracovat nový systém zadávání zakázek na principu naprosté transparentnosti, včetně využití elektronických aukcí.
 
„Náš stát na tom není finančně dobře. Zajistím, aby největší státní podnik v resortu zemědělství neplýtval penězi v době, kdy hrozí, že zemědělcům budeme muset krátit dotace,“ komentoval dnes své kroky ministr Ivan Fuksa.


Zdroj: (kap)

Zdroj: (kap)

Doporučujeme