Čistírna v Majdaleně má nový systém provzdušňování

Nový systém provzdušňování, který je důležitý pro čištění odpadní vody, získala čistírna v Majdaleně na Třeboňsku. Technici společnosti ČEVAK a.s. tu právě dokončili výměnu aeračních elementů.

2 min. čtení

„Pod tímto názvem si mohou lidé představit zařízení, které zajišťuje provzdušňování vody v procesu jejího čištění. Její okysličování napomáhá životu bakterií, které při čištění odpadních vod hrají důležitou roli,“ vysvětlila vedoucí provozní oblasti Východ společnosti ČEVAK a.s. Olga Štíchová.

Práce na samotné výměně systému provzdušňování začaly už v říjnu. Nejdříve bylo třeba jednu linku odstavit a celou ji strojně i ručně vyčistit. Pak se celý provzdušňovací systém rozmontoval, vyčistily a vyměnily se jeho jednotlivé části. Předtím, než se celé zařízení znovu uvedlo do provozu, jej bylo třeba důkladně otestovat.

Následně si vodohospodáři postup zopakovali u druhé linky. Práce, které se dělaly bez omezení provozu čistírny, obyvatele nijak neomezily. „Vzhledem k tomu, že se dělaly mimo letní sezonu, zvládla provoz pokrýt jedna linka. Původní aerační elementy byly již ve špatném stavu, nové zajistí lepší využití kyslíku ze vzduchu, minimální tlakové ztráty a tím i úsporu energie,“ dodala Olga Štíchová. 

Foto: Wikipedia

Doporučujeme