Chomutov čeká výměna kanalizace a vodovodu

Dle informací od mluvčího Severočeské vodárenské společnosti (SVS) Jiřího Hladíka byla v Chomutově zahájena souběžná rekonstrukce vodovodu a kanalizace, a to v ulicích Vaníčkově, Schubertově a Buchenwaldské a v části Štefánikova náměstí.

1 min. čtení

Dosavadní betonový kanalizační řád v uvedených částech města je kvůli vymletému betonu, prasklinám a na některých místech chybějícímu dnu již nevyhovující. V provozu je stejně tak jako ocelový a místy litinový tranzitní vodovodní řád v těchto ulicích již od roku 1920.

Rekonstruováno bude celkem 344 metrů kanalizace za využití kameninového a PVC potrubí a necelých 356 metrů vodovodu s použitím potrubí z vysokohustotního polyetylénu. V rámci projektu dojde i k přepojení všech 40 stávajících kanalizačních a vodovodních přípojek na této trase a také obnovení povrchu komunikace.

Předpokládané dokončení prací je dle harmonogramu do 31. října 2013. Investorem stavby je SVS. Projekt je součástí staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Chomutov. V této kategorii je pro letošní rok naplánováno celkem 20 staveb za 70 milionů korun bez DPH.

 

Zdroj: Wikipedie, Marounek, licence


Zdroj: (jab)

Zdroj: (jab)

Doporučujeme