Chleby a Senice na Nymbursku mají novou kanalizaci

Chleby a Senice na Nymbursku mají novou kanalizaci. V osadě Draho, která je součástí obce Chleby, vyšla výstavba na 18 milionů korun a v Senicích na 25 milionů korun, sdělil dnes ČTK Petr Kučera z tiskového oddělení krajského úřadu.

2 min. čtení

Kompletní odkanalizování obce Chleby zaplatil z 55 procent Státní fond životního prostředí a a zbytek uhradily Vodovody a kanalizace Nymburk. Na novou kanalizaci se v Chlebech napojilo 258 a v části Draho 40 domácností.
 

V Senicích za 25,4 milionu korun vybudovali 3,5 kilometru kanalizace a novou mechanicko-biologickou čistírnu odpadních vod pro 250 ekvivalentních obyvatel. Více než 19 milionů korun na stavbu přispěla Evropská unie, dalších 1,1 milionu zaplatil Státní fond životního prostředí a zbytek přidala obec Senice.

"S ohledem na kvalitu života místních obyvatel a ochranu životního prostředí se dobudování kanalizace v obci Chleby a Draho už nedalo odkládat. Stejně tak je potřeba odkanalizovat všechny, i ty nejmenší obce ve středních Čechách, což je jednou z našich současných priorit," uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Chleby s téměř 400 obyvateli leží asi pět kilometrů severovýchodně od Nymburka. V Senicích, které se nacházejí sedm kilometrů severovýchodně od Poděbrad, žijí necelé dvě stovky obyvatel.

 

Foto: „Chleby, west view“ od Zdeněk Fiedler, edited by Pavel Hrdlička (Packa) – www.flyfoto.cz. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.


Zdroj: ČTK

Zdroj: ČTK

Doporučujeme